

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.002 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 200 Ω |
| Height - Seated (Max) | 0.45 mm |
| Length | 1.6 mm |
| Width | 1.1938 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 450 µm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1.2 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 32 MHz |
| Frequency Stability | 20 ppm |
| Frequency Tolerance | 20 ppm |
| Load Capacitance | 8 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Schedule B | 8541600060 |
| Drive Level | 10 µW |
| Operating Mode | Fundamental |
Stock: 1844
Distributors
pcbx
Unit Price$1.11996
Ext.Price$1.11996
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.11996 | $1.11996 |
| 10 | $0.75063 | $7.50630 |
| 25 | $0.74560 | $18.64000 |
| 50 | $0.74061 | $37.03050 |
| 100 | $0.73565 | $73.56500 |
| 300 | $0.73072 | $219.21600 |
| 500 | $0.72583 | $362.91500 |
| 1000 | $0.71985 | $719.85000 |
| 3000 | $0.61042 | $1831.26000 |
| 5000 | $0.60443 | $3022.15000 |
